Ochrona skóry latem – jak robić to mądrze?

Balsamy i kremy do opalania pozwalają uzyskać zdrową i atrakcyjną opaleniznę, chronią skórę przed działaniem promieni słonecznych, zapobiegają uszkodzeniom skóry, zaczerwienieniu oraz powstawaniu nieestetycznych przebarwień. Wśród kosmetyków do opalania wyróżnia się kremy do twarzy, wodoodporne mleczka oraz preparaty pielęgnujące skórę po ekspozycji słonecznej.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze kosmetyków do opalania?

Kosmetyki przeznaczone do pielęgnowania skóry latem zawierają filtr słoneczny. Składnik ten ogranicza negatywne działanie intensywnego słońca na skórę, czyli zapobiega jej zaczerwienieniu i spieczeniu. Kremy z wysokim filtrem są wskazane podczas długotrwałej ekspozycji na słońce, więc będą niezbędnym elementem na egzotycznych wakacjach. W okresie letnim warto używać również kremów do twarzy z filtrem oraz podkładów i pudrów z tym czynnikiem. Podczas wyboru idealnego dla siebie kosmetyku zaleca się uwzględnić ulubioną formę preparatu pielęgnacyjnego. Mleczko do opalania ma delikatną konsystencję, łatwo się nakłada i szybko się wchłania. Balsam jest nieco gęstszy, ale świetnie nawilża skórę. Kremy są szczególnie zalecane dla najmłodszych — dla maluchów wybiera się zazwyczaj kremy o wysokiej ochronie przeciwsłonecznej.

Naturalne kosmetyki na lato

Kosmetyki do opalania mogą być wytwarzane jedynie z produktów pochodzenia naturalnego. Są to oleje roślinne o nawilżającym i pielęgnującym działaniu, ale również witaminy i pierwiastki, które przyczyniają się do wygaszania stanów zapalnych na skórze. Naturalne kosmetyki swój zapach zawdzięczają roślinnym olejkom eterycznym, a ochrona przed słońcem jest zapewniana dzięki innowacyjnym filtrom mineralnym. Skóra nie tylko jest odporna na intensywne słońce, ale również staje się nawilżona, wygładzona i odżywiona. Brak skutecznej ochrony może skutkować przyspieszeniem procesów starzenia się skóry, co jest szczególnie widoczne na twarzy. Bez filtrów UV cera narażona jest na przebarwienie, wysuszenie oraz powstawanie zmarszczek. Miłośnicy kąpieli w morzu lub w basenie powinni zdecydować się na kremy wodoodporne, które zapewniają dobrą trwałość nawet podczas pływania.