Zapewnij sobie ochronę z kosmetykami do opalania

Jakie kosmetyki chronią nas przed słońcem?

Wiosna oraz lato to idealny czas na podróże z rodziną, plaża, góry czy nawet miasta rozbudzają w nas zew przychody. Warto pamiętać, aby podczas wakacji odpowiednio dobrać kosmetyki do opalania, które zapewnią bezpieczeństwo podczas odpoczynku i uchronią nas przed promieniowaniem UV.

Dlaczego ochrona przed słońcem jest ważna?

Przebywanie długie godziny na słońcu, nie tylko może doprowadzić nasz organizm do przegrzania, ale również przyczyni się do negatywnych zmian skórnych. Tutaj z pomocą przychodzą nam kosmetyki do opalania najpopularniejsze, dzięki którym uchronimy nas samych oraz naszych najbliższych przed szkodliwym promieniowaniem UV. 

Promieniowanie słoneczne UVB, na które narażeni jesteśmy szczególnie w okresie wiosennym i letnim, przyczynia się do powstawania zaczerwienień na skórze oraz oparzeń. Promieniowanie to oddziałuje na naskórek, przez co uszkadza jego funkcje i może doprowadzić do nowotworowych zmian skórnych. Zaleca się stosowanie kremów z filtrem, który nie tylko nas chroni, ale również zatrzymuje oznaki starzenia spowodowane nadmiernym nasłonecznieniem.

Rodzaje filtrów ochronnych

Produkty, które znajdziemy na rynku, zwierają dwa rodzaje filtrów ochronnych.

– chemiczne, które pochłaniają promieniowanie UV, często podrażniają skórę i powodują alergię.

– mineralne, które mają zdolność do rozpraszania i odbijania promieni UV. Dzięki, gęstej konsystencji i naturalnym składnikom, polecane są dzieciom oraz osobom z wrażliwą skórą.

Aby zapewnić najlepszą ochronę, trzeba odpowiednio dobrać wielkość filtra. Warto pamiętać, że im jaśniejsza jest karnacja skóry, tym wartość SPF będzie większa, dlatego dla osób z dużą ilością piegów oraz skórą wrażliwą zaleca się stosowanie kremu do opalania 50 SPF.

Decydując się na zakup kremu do opalania, należy zwracać uwagę na informacje zawarte w ulotce, powinniśmy zwrócić uwagę, od jakiego wieku producent rekomenduje używanie kremu, oraz czy zawiera ochronę przed UVA i UVB. Wiedza ta pozwoli zapewnić nam oraz naszym bliskim wystarczającą ochronę podczas wakacji.